Styrelser, Revisorer och valberedning 1998 och framåt

Styrelse m.fl.. 1998-10-21 till 1999-12-06

Ordf.

Lars Söderholm

Vice ordf

Arne Johansson

Sekr

Arne Kullberg

Vice sekr

Lars-Erik Dahlman

Kassör

Ingvar Sigfridsson

Suppleant

Gull Moren

Styrelse m.fl. 1999-12-07 till 2001-02-04

Ordf.

Lars Söderholm

Vice ordf

Arne Johansson

Sekr

Ragnar Widholm

Vice sekr

Lars-Erik Dahlman till 8/12 2000 därefter Eivy Johansso

Kassör

Isa Forsstrom till 8/12 2000 därefter Arne Enocsson

Teknik

Ingvar Sigfridsson

Ledamot

Bengt Eriksson Marianne Karlsson Nils Malmling

Suppleant

Gull Moren

Adjungerad

Bengt Johansson 23/2, 5/9 2000

Adjungerad

Arne Enocsson 23/2, 15/3, 1/12 kassör 8/12 2000

Adjungerad

Stig Olof Svensson 15/3 2000

Adjungerad

Lars Wallman 15/3 2000

Adjungerad

Boris Sjö 5/9 2000

Adjungerad

Eivy Johansson 5/9, 20/9, vice sekr. 8/12 2000

Adjungerad

Marianne Laakso 5/9  

Revisor

Paul Nykvist

Revisorsuppleant

Ilse Hultman

Valberedning

Lenart Klintestam

Valberedning

Ilse Hultman Acke Berlin,

Styrelse m.fl. 2001-02-05 till 2002-04-22
 

Ordf.

Lars Söderholm

Vice ordf

Lars-Erik Dahlman

Sekr

Eivy Johansson

Kassör

Arne Enocsson

Teknik

Ingvar Sigfridsson

Ledamot

Bengt Eriksson, Marinne Karlson, Nils Malmling

Ledamot

Boris Sjö, Sven Olof Svensson

Suppleant

Knut Ekström Bengt O Johansson Ann-Marie Ekström

Suppleant

Marianne Ljungberg Gull Moren Åke Stäwell Erik Wistenius

Suppleant

Georg Speer Thure Sundholm Gun Olsson

Revisor

Paul Nyqvist

Revisorsuppleant

Inga-Britt Eriksson

Valberedning

Bengt Eriksson Gunnel Träff Inga-Britt Eriksson

Styrelse 2002-04-23 till 2003-03-27

 

Ordf.

Lars Soderholm

Sekr

Eivy Johansson

Vice sekr.

Lars-Erik Dahlman

Kassör

Stig Olof Svensson

Vice Kassör

Arne Enocsson

Teknik

Ingvar Sigfridsson

Ledamot

Marianne Carlsson Marianne Ljungberg,

Ledamot

Knut Ekström Maja-Stina Malm

Suppleant

Goran Abrahamsson Bengt 0 Johansson Ragnar Widholm

Suppleant

Sven Ebbe Carlsson Åke Stäwell Erik Wistenius

Suppleant

Boris Sjö Georg Speer Thure Sundholm Gun Olsson

Revisor

Paul Nyqvist Eva Johansson

Revisorsuppleant

Inga-Britt Eriksson

Valberedning

Bengt Eriksson Gunnel Träff Inga-Britt Eriksson

 Styrelse 2003-03-28 till 2004.03-11

Ordf.

Lars Söderholm

Vice ordf

Knut Ekström

Sekr

Eivy Johansson

Vice sekr.

Lars-Erik Dahlman

Kassör

Stig Olof Svensson

Vice Kassör

Arne Enocsson

Teknik

Ingvar Sigfridsson

Ledamot

Marianne Ljungberg Maja-Stina Malm Marianne Carlsson

Suppleant

Boris Sjö, Göran Abrahamsson, Paavo Pusa, Ragnar Widholm

Suppleant

Sven Ebbe Carlsson Åke Stäwell Erik Wirenius Georg Speer

Suppleant

Thure Sundholm Gun Olsson

Revisor

Paul Nyqvist Eva Johansson

Revisorsuppleant

Inga-Britt Eriksson

Valberedning

Inga-Britt Eriksson Gunnel Träff Bengt Eriksson

 Styrelse 2004-03-12 till 2005-03-10

Ordf.

Lars Söderholm

Vice ordf

Knut Ekstrom

Sekr

Eivy Johansson

Vice sekr.

Lars-Erik Dahlman

Kassör

Stig Olof Svensson

Vice Kassor

Arne Enocsson

Teknik

Ingvar Sigfridsson

Ledamot

Marianne Ljungberg, Maja-Stina Malm, Marianne Carlsson

Suppleant

Boris Sjö Göran Abrahamsson Paavo Pusa Ragnar Widholm

Suppleant

Sven Ebbe Carlsson Åke Stäwell Irma Sundberg Georg Speer

Suppleant

Thure Sundholm Gun Olsson

Revisor

Paul Nyqvist Eva Johansson

Revisorsuppleant

Inga-Britt Eriksson

Valberedning

Börge Andersson Göran Tränk Bo Johansson

 Styrelse 2005-03-11 till 2006-03-02

Ordf.

Lars Söderholm

Sekr

Eivy Johansson

Kassör

Åke Säwell

Teknik

Ingvar Sigfridsson

Ledamot

Knut Ekström Maja-Stina Malm Marianne Ljungberg

Ledamot

Eva Johansson Marianne Carlsson Georg Speer

Suppleant

Boris Sjö Göran Abrahamsson Paavo Pusa Arne Enocsson,

Suppleant

Sven Ebbe Carlsson Ragnar Widholm Sonia Öven

Suppleant

Thure Sundholm Gun Olsson Irma Sandberg

Revisor

Paul Nyqvist, Bror Hult

Revisorsuppleant

Per Olov Engstrand

Valberedning

Börge Andersson Göran Tränk Bo Johansson

 Styrelse 2006-03-03 till 2007-03-15

Ordf.

Lars Söderholm

Sekr

Eivy Johansson

Kassör

Bror Hult

Teknik

Ingvar Sigfridsson

Ledamot

Eva Johansson Knut Ekström Georg Speer

Ledamot

Marianne Ljungberg Maja-Stina Malm Marianne Carlsson

Suppleant

Boris Sjö, Arne Enocsso Göran Abrahamsson Paavo Pusa

Suppleant

Ragnar Widholm Sven Ebbe Carlsson Sonja Övén

Suppleant

Eva Johansson Irma Sandberg Thure Sundholm Gun Olsson

Revisor

Paul Nyqvist, Per Olov Engstrand

Revisorsuppleant

Bertil Andersson

Valberedning

Börge Andersso Göran Tränk, Bo Johansson

 Styrelse 2007-03-16 till 2008-02-28

Ordf.

Lars Söderholm

Sekr

Eivy Johansson

Kassör

BrorHult

Ledamot

Maja-Stina Malm, Georg Speer, Eine Wallberg, Kurt Ekström

Ledamot

Marianne Ljungberg, Eva Johansson, Marianne Carlsson

Suppleant

Boris Sjö Göran Abrahamsson Paavo Pusa Irma Sandberg

Suppleant

Sonia Öven Arne Enocsson Ragnar Widholm

Suppleant

Thure Sundholm Martin Bensner

Revisor

Paul Nyqvist

Revisorsuppleant

Bertil Andersson

Valberedning

Börge Andersson Göran Tränk Bo Johansson

 Styrelse 2008-02-29 till 2009-03-05

Ordf.

Lars Söderholm

Sekr

Eivy Johansson

Kassör

Bror Hult

Ledamot

Arne Enocsson, Maja-Stina Malm, Marianne Ljungberg

Ledamot

Eva Johansson Marianne Carlsson Owe Svensson Georg Speer

Suppleant

Boris Sjö Goran Abrahamsson Paavo Pusa Eine Wallberg

Suppleant

Ragnar Widholm, Sonia Öven, Irma Sandberg

Suppleant

Thure Sundholm, Björn Malmström

Revisor

Paul Nyqvist (sammankallande) Per Olof Engstrand

Revisorsuppleant

Bertil Andersson

Valberedning

Börge Andersson  Göran Tränk Bo Johansson

 Styrelse 2009-03-06 till 2010-03-03

Ordf.

Lars Söderholm

Sekr

Eivy Johansson

Kassör

Eine Wallberg

Ledamot

Arne Enocsson Owe Svensson Maja-Stina Malm Georg Speer

Ledamot

Marianne Ljungberg, Göran Abrahamsson, Sonja Öven

Suppleant

Boris Sjö, Jan Jönsson Paavo Pusa Bengt Paulinger

Suppleant

Siw Rosenkvist Björn Malmström Birgitta Wahrby

Suppleant

Irma Sandberg, Thure Sundholm Martin Bensner

Revisor

Paul Nyqvist Per Olof Engstrand

Revisorsuppleant

Bertil Andersson

Valberedning

Börge Andersson Göran Tränk Bo Johansson

Styrelse 2010-03-04 till 2011-03-03

Ordf.

Lars Söderholm

Sekr

Eivy Johansson

Kassör

Eine Wallberg

Ledamot

Arne Enocsson, Bengt Liljestrand, Georg Speer

Ledamot

Marianne Ljungberg Göran Abrahamsson Maja-Stina Malm

Suppleant

Jan Jönsson, Bengt Paulinger, Siw Rosenkvist

Suppleant

Birgitta Wahrby Thure Sundholm Martin Bensner

Revisor

Boris Sjö Björn Malmström

Revisorsuppleant

Per Olof Engstrand

Valberedning

Bo Johansson, Göran Tränk, Jan Jönsson

 Styrelse 2011-03-04 till 2012-03-08

Ordf.

Lars Soderholm

Sekr

Eivy Johansson

Kassor

Eine Wallberg

Ledamot

Arne Enocsson Bengt Liljestrand Maja-Stina Malm

Ledamot

Björn Malmström Göran Abrahamsson Jan Jönsson

Suppleant

Bengt Paulinger Nils Gunnar Nilsson

Suppleant

Ulla Andersson Krister Andersson

Revisor

Per-Arne Nordlund Boris Sjö

Revisorsuppleant

Per Olof Engstrand

Valberedning

Bo Johansson, Göran Tränk, Lars Gösta Carlsson

 Styrelse 2012-03-09 till 2013-03-07

Ordf.

Lars Soderholm

Sekr

Arne Enocsson

Kassor

Björn Malmström

Ledamot

Nils Gunnar Nilsson Bengt Liljestrand Maja-Stina Malm

Ledamot

Birgitta Ehnstrom, Jan Jönsson Ulla Andersson

Suppleant

 Bengt Paulinger Gösta Wenell

Suppleant

Krister Andersson Eine Wallberg

Revisor

Per-Arne Nordlund Boris Sjö

Revisorsuppleant

Per Olof Engstrand

Valberedning

Birgit Bjärbo Eivy Johansson Lars Gösta Carlsson

 Styrelse 2013-03-08 till 2014-03-13

Ordf.

Per Arne Nordund

Sekr

Birgitta Ehnström

Kassor

Björn Malmström

Ledamot

Arne Enocsson, Ulla Andersson, Jan Jönsson

Ledamot

Nils Gunnar Nilsson Bengt Liljestrand Maja-Stina Malm,

Suppleant

Krister Andersson Inga-Maj Lundmark

Revisor

Eine Wallberg Boris Sjö

Revisorsuppleant

Per Olof Engstrand

Valberedning

Birgit Bjärbo Eivy Johansson, Lars Gösta Carlsson

 Styrelse 2014-03-04 till 2015-03-13

Ordf.

Per Arne Nordund

Sekr

Birgitta Ehnström

Kassor

Björn Malmström

Ledamot

Nils Gunnar Nilsson Bengt Liljestrand

Ledamot

Krister Andersson Maja-Stina Malm

Suppleant

Siv Andersson Margareta Claesson

Revisor

Eine Wallberg Alf Käcker

Revisorsuppleant

Inger Gustafsson

Valberedning

Sigge Allert Ketty Sjögren Mentor =nuvarande ordförande

 Styrelse 2015-03-13 till 2016-03-18

Ordf.

Eine Wallberg, som senare ersattes av Bengt Liljestrand

Sekr

 

Kassor

Björn Malmström

Ledamot

Nils Gunnar Nilsson Maja-Stina Malm

Ledamot

Bengt Paulinger, Krister Andersson

Suppleant

Inga-Maj Lundmark Siv Andersson

Revisor

Inger Gustafsson, Alf Käcker

Revisorsuppleant

Kerstin Svensson

Valberedning

Solveig Johansson Birgitta Sahlqvist, Kent Svensson

 Styrelse 2016-03-18 till 2017-03-03

Ordf.

Bengt Liljestrand

Sekr

Kerstin Svensson

Kassor

Björn Malmström

Ledamot

Nils Gunnar Nilsson Maja-Stina Malm, Krister Andersson

Ledamot

Bengt Paulinger Bengt Anzén

Suppleant

Inga-Maj Lundmark, Marianne Carlsson

Revisor

Inger Gustafsson Alf Käcker

Valberedning

Styrelsen

 Styrelse 2017-03-03 till 2018-03-08

Ordf.

Bengt Liljestrand

Sekr

Kerstin Svensson

Kassor

Björn Malmström

Ledamot

Nils Gunnar Nilsson, Krister Andersson

Ledamot

Bengt Paulinger Bengt Anzén

Suppleant

Inga-Maj Lundmark, Marianne Carlsson

Revisor

Inger Gustafsson Ulf Nersing

Revisorsuppleant

Alf Käcker

Valberedning

Lars Söderholm, Bengt Eriksson, Birgit Bjärbo

Styrelse 2018-03-08 till 2019-03-

Ordf.

Bengt Liljestrand

Sekr

Kerstin Svensson

Kassor

Björn Malmström

Ledamot

Nils Gunnar Nilsson Krister Andersson Bengt Anzén

Ledamot

Marianne Carlsson

Suppleant

Kenneth Fluor Jan-Erik Törnblom

Revisor

Inger Gustafsson Ulf Nersing

Revisorsuppleant

Alf Käcker

Valberedning

Lars Söderholm Bengt Eriksson

 

Ranking antal år som Styrelsemedlem, Revisor och Valberedare.

Ranking 2018

Antal år

Lars Söderholm

16

Arne Enocsson

14

Boris Sjö

14

Eivy Johansson

14

Maja-Stina Malm

14

Björn Malmström

11

Göran Abrahamsson

10

Georg Speer

10

Paul Nyqvist

10

Marianne Ljungberg

10

Thure Sundholm

10