Denna sida har ändrats 2020-01-15

 

Kalender för år 2020

vecka 4

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen 

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
20 jan


Öppet Hus kl.09.30 - 12.00

Värdar:
Birgit Bjärbo
Susanne Lönnqvist

Support:
Eine Wallberg

Föreläsning kl. 10.00 – ca 10.30
Nyttig kunskap
- Skrivbordsbild (bakgrundsbild)
   ladda ned och byta bild
- Res- och vägbeskrivningar
  Resrobot”, Google Maps,
    Eniro Maps
- Nyttig information på Microsoft
   hemsida
- Eine Wallberg

 

S

 

L

 

 

 

 

 

 

 
Tisdag
21 jan

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00

 

Värdar:

Christina Södling
Inger Gustafsson

 

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

Föreläsning kl. 10.00 – ca 10.30

QR-kod (Quick Response)
- vad är en QR-kod
- varför och till vad skall jag använda

  en QR-kod
- Björn Malmström



 

S

 

L

 

  Onsdag
22 jan

 

Öppet Hus kl. 09.30-12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:

Torsten Westöö
Göran Abrahamsson

 

 

 

 

S

 

L

 

  Torsdag
23 jan

 

 

 

 

 

 

 

S

 

L

 

 
Fredag
24 jan
 

 

 

 

 

 

 

S

 

L

 

vecka 5

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
27 jan

 

Öppet Hus kl.09.30 - 12.00

 

Värdar:
Voula Andersson
Krister Andersson

 

Support:

Eine Wallberg

 

Föreläsning kl. 10.00 – ca 10.30

Trådlöst och Mobilt bredband
-
Vad skall jag välja?
- Bengt-Ove Jonsson

 

 

S

 

L

 


Tisdag
28 jan

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00

 

Värdar:
Kerstin Isaksen
Christina Södling

 

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 – ca 10.30
Swish
- hur skaffar jag Swish
- enkla, snabba och säkra
  betalningar i vardagen
- Bengt Anzén

 

 

S

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-grundkurs

 

Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Christina Södling
Sonia Övén

 

Start omg. 1/5

 

 

L

 


Onsdag
29 jan

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00

 

Vi bjuder på fika och hjälper dig

som inte har någon e-postadress att skaffa en Gmail-adress.


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:

Eine Wallberg

Torsten Westöö

 

 

S

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-fortsättningskurs

 

Bengt Anzén
Kenneth Fluor
Anders Levén

Kent Svensson

 

Start omg. 1/5

 

 

L

 

 


Torsdag
30 jan

Kurs kl. 10.00 - 12.30   Lilla salen

Android Smartphone – Samsung -grundkurs
Kerstin Isaksson
Christina Södling

Start omg. 1/3

 

 

S

 

 



 

L

 

 


Fredag
31 jan

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka 6

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 

 
Måndag
3 feb

 

 Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00

Värdar:

Marianne Carlsson

Ingela Fälldin

 

Support:

Marianne Carlsson

 

 

Föreläsning kl.10.00 – ca 10.30

 

 

 

 

S

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Microsoft Office – mer än bara Word

 

Björn Malmström

Marianne Fränding

 

Start omg 1/3

 

 

 

 

L

 


 

 


Tisdag
4 feb

Öppet Hus kl. 09.30 -12.00

 

Värdar:
Kerstin Isaksen
Christina Södling

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 – ca 10.30

 

 

S

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-grundkurs

 

Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Christina Södling
Sonia Övén

 

Omg.2/5

 

 

L

 

 

 

 

 


Onsdag
5 feb

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00

 

Vi bjuder på fika och hjälper dig

som inte har någon e-postadress att skaffa en Gmail-adress.


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:

Eine Wallberg
Thorsten Westöö

 

S

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-fortsättningskurs

 

Bengt Anzén
Kenneth Fluor
Anders Levén

Kent Svensson

omg. 2/5

 

L

 

 

 

 

Kurs kl.13.30 – 16.00

Start Dator PC-grundkurs Lida Kullar

Björn Malmström

1/5

 

 
Torsdag
6 feb

 

 

 

Styrelsesammanträde 10.00 - 12.00

 

 

 

 

Kurs 10.00 - 12.30   Lilla salen

Android Smartphone – Samsung -grundkurs
Kerstin Isaksson
Christina Södling

Omg. 2/3

 

S

 

 Kl. 13.00- ca 15.00
 Information till medlemmar
 Senioruniversitetet

 

 

 

 

L

 

 


Fredag
7 feb

S

 

L

 

vecka 7

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 

Måndag
10 feb

 

Öppet Hus kl.09.30 - 12.00

 

Värdar:
Anna Karlsson
Kerstin Svensson

 

Support:
Kerstin Svensson

 

 

Föreläsning kl. 10.00 – ca 10.30

S

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Microsoft Office – mer än bara Word

 

Björn Malmström

Marianne Fränding

 

omg 2/3

 

 

L

 

 

 

 


Tisdag
11 feb

Öppet Hus kl. 09.30-12.00

 

Värdar:
Kerstin Isaksen
Inger Gustafsson

 

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - ca 10.30
Överföra bilder till PC från Android

Smartphone – Samsung
- Kerstin Isaksen

 

S

Kurs kl. 13.00-15.30

 

Dator PC-grundkurs

 

Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Christina Södling
Sonia Övén

 

Omg.3/5

 

L

 

 

 

 

 


Onsdag
12 feb

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00

 

Vi bjuder på fika och hjälper dig

som inte har någon e-postadress att skaffa en Gmail-adress.


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Eine Wallberg
Torsten Westöö

 

 

 


 

S

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-fortsättningskurs

 

Bengt Anzén
Kenneth Fluor
Anders Levén

Kent Svensson

omg. 3/5

 

L

 

Kurs kl.13.30 – 16.00
Dator PC-grundkurs Lida Kullar
Björn Malmström
2/5

 

 Torsdag
13 feb

 

Kurs kl. 10.00 - 12.30 Stora salen

Android Surfplatta – grundkurs

Arne Enocsson

Start omg 1/3

 

Kurs kl. 10.00-12.30  Lilla salen

Android Smartphone – Samsung -grundkurs 
Kerstin Isaksson
Christina Södling

Omg. 3/3

 

S

 

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

iPad Surfplatta – iPhone Smartphone - grundkurs

 

Bengt Anzén

 

Start omg 1/3

 

 

L

 

 


Fredag
14 feb

S


 

 

 

L

 

 

 

vecka 8

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
17 feb

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00

Värdar:
Birgit Bjärbo

Susanne Lönnqvist

 

Support:

Eine Wallberg

 

Föreläsning kl.10.00 – ca.10.30

 

 

S

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Microsoft Office – mer än bara Word

 

Björn Malmström

Marianne Fränding

 

omg 3/3

 

 

 

 

L

 

 


Tisdag
18 feb

 

 Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00

 

Värdar:
Christina Södling
Inger Gustafsson

 

 

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - ca.10.30

S

 

Kurs kl. 13.00-15.30

 

Dator PC-grundkurs

 

Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Christina Södling
Sonia Övén

 

Omg.4/5

 

 

 

L

 

 

 

 

 

 

 


Onsdag
19 feb

Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson




 

S

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-fortsättningskurs

 

Bengt Anzén
Kenneth Fluor
Anders Levén

Kent Svensson

omg. 4/5

 

L

 

Kurs kl.13.30 – 16.00
Dator PC-grundkurs Lida Kullar
Björn Malmström
3/5

 

 

 

20 feb
Torsdag

Kurs kl. 10.00 - 12.30 Stora salen

Android Surfplatta – grundkurs

Arne Enocsson

omg 2/3

 

 

S

 

Kurs kl. 13.00-15.30

 

 

iPad Surfplatta – iPhone Smartphone - grundkurs

 

Bengt Anzén

 

omg 2/3

 

 

L

 

 

 

 

 

 

 


Fredag
21 feb

S



 

 

L

 

 

 

vecka 9

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
24 feb

 

Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00

Värdar:
Marianne Carlsson

Ingela Fälldin

 

Support:

Marianne Carlsson

 

 

Föreläsning kl.10.00 – ca.10.30

 

S

 

 

 

 

 

 

 

 

L

 

 

 

 

 


Tisdag
25 feb

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00

 

Värdar:
Kerstin Isaksen
Inger Gustafsson

 

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - ca.10.30

S

 

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-grundkurs

 

Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Christina Södling
Sonia Övén

 

Omg.5/5

 

 

 

L

 

 

 

 

 

 


Onsdag
26 feb

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00

 


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson

S

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-fortsättningskurs

 

Bengt Anzén
Kenneth Fluor
Anders Levén

Kent Svensson

omg.5/5

 

L


 

 

 


Torsdag
27 feb

 

Kurs kl. 10.00-12.30 Stora salen

Android Surfplatta – grundkurs

Arne Enocsson.        

Omg 3/3

Endagskurs kl.10.00–12.30 Lilla salen

Överföra bilder till PC från Android Smartphone-Samsung

Kerstin Isaksen
Birgitta Lindenbecker

 

S


Kurs kl. 13.00-15.30

 

iPad Surfplatta – iPhone Smartphone - grundkurs

 

Bengt Anzén

 

omg 3/3

 

L

 

 

 

 

 

 


Fredag
28 feb

S


 

 

 

L

 

 

 

 

vecka 10

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Måndag
2 mars

 

Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00

Värdar:

Marianne Carlsson

Krister Andersson

 

Support:

Marianne Carlsson

 

 

Föreläsning kl.10.00 - ca10.30

 

 

 

S


 

 

 

 

 

 

L

 

 


Tisdag
3 mars

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00

 

Värdar:
Kerstin Isaksen
Christina Södling

 

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - ca.10.30

 

 

 

S

 

 

 

 

L

 

 


Onsdag
4 mars

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson

 

S

 

L

 

 

Kurs kl.13.30 – 16.00
Dator PC-grundkurs Lida Kullar
Björn Malmström
4/5

 


Torsdag
5 mars

Styrelsesammanträde kl. 10.00-12.00

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
6 mars

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S

 

L

 

vecka 11

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
9 mars

 

 

Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar
Birgit Bjärbo
Susanne Lönnqvist

Support:

 

Föreläsning kl. 10.00 – 10.30

 

 

S

 

 

 

 

 

 

 

 

L

  

 

 


Tisdag
10 mars
 

 

Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar:
Christina Södling
Inger Gustafsson

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

Föreläsning kl. 10.00-10.30

 

 

 

 

S

 

 

 


 

 

L

 

 


Onsdag
11 mars
 

 

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson

 

S


 

 

 

 

L

 

Kurs kl.13.30 – 16.00
Dator PC-grundkurs Lida Kullar
Björn Malmström
5/5

 


Torsdag
12 mars
 


 

 

S

 

 

 

L

 

 

 


Fredag
13 mars
 

 

 

S

 

 

 

L

 

 

 

vecka 12

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
16 mars
 

 Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00

Värdar:

Anna Karlsson

Voula Andersson

 

Support:

 

 

Föreläsning kl.10.00 - ca10.30

S

 

 

L

 

 

 

 


Tisdag
17 mars
 

 

 

Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar:
Kerstin Isaksen
Inger Gustafsson

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

Föreläsning kl. 10.00 - 10.30

 

 

S

 

 

 

 

 

L

 

 


Onsdag
18 mars
 

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson

 

S

 

 

L

 

 


Torsdag
19 mars
 

 

 

S

 

 

 

L

 

 

 


Fredag
20 mars
 

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka 13

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
23 mars
 

 

Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00

Värdar:

Marianne Carlsson

Ingela Fälldin

 

Support:
Marianne Carlsson

 

Föreläsning kl.10.00 – ca.10.30

Facebook och PastBook
- starta, använda, avsluta
- Ulf Nersing

 

 

 

 

S

 

 

L

 

 

 

 


Tisdag
24 mars

 

Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar:
Christina Södling
Inger Gustafsson

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - 10.30

 

S

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L

 Endagskurs kl. 13.00 – 15.30


 Molnlagring PC

 

 Bengt-Ove Jonsson

 

 
Onsdag
25 mars

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson


 

S

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-grundkurs

 

Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Christina Södling
Sonia Övén

 

Omg.1/5

 

 

 

 

 

L

 

 

 

 

 

 

 

Torsdag
26 mars

 

 

S

 

 

 

 

L

 

 

 

 

 


Fredag
27 mars

S

 

 

 

L

 

 

vecka 14

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
30 mars

 

Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00

Värdar:

 

Support:

 

Föreläsning kl.10.00 – ca.10.30

 

S

 

 

L

 

 

 

 


Tisdag
31 mars

 

Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar:
Kerstin Isaksen
Christina Södling

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - 10.30

 

 

S

 

 

 

 

 

L

 

 

 
Onsdag
1 april

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson


 

S

 

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-grundkurs

 

Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Christina Södling
Sonia Övén

 

Omg.2/5

 

L

 

 

 

Torsdag
2 april

 Styrelsesammanträde kl. 10.00-12.00

 

S

 

 

 

L

 

 

 


Fredag
3 april

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka 15

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
6 apr

 Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00

Värdar:
Krister Andersson
Anna Karlsson

 

Support:

 

Föreläsning kl.10.00 – ca.10.30

S

 

 

 

 

L

 

 

 

 


Tisdag
7 apr

 

Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar:
Kerstin Isaksen
Inger Gustafsson

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

Föreläsning kl. 10.00 - 10.30

 

 

S

 

 

 

 

 

 

 

 

L

 

 

 
Onsdag
8 apr

 

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson

 

 

 

 

 

S

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-grundkurs

 

Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Christina Södling
Sonia Övén

 

Omg.3/5

 

 

L

 

Endagskurs kl. 13.00 – 15.30

 

Bildredigering PC

 

Bengt-Ove Jonsson

 

 

Torsdag
9 apr

 

 

S

 

 

 

 

L

 

 

 

 

 

 


Fredag
10 apr

 

 

S

 

 

 

L

 

 

 

 

 

 

S

 

 

 

L

 

 

 

 

 

vecka 16

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
13 apr
 

 Annandag Påsk

S

 

 

 

 

L

 

 

 

 


Tisdag
14 apr

 

Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar:
Christina Södling
Inger Gustafsson

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - 10.30

 

 

S

 

 

 

 

 

 

 

 

L

 

 
Onsdag
15 apr

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson

 


 

S

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-grundkurs

 

Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Christina Södling
Sonia Övén

 

Omg.4/5

 

 

 

 

L

 

 

 

 

 

 

Torsdag
16 apr

 Årsmöte kl.15.00

 

S

 

 

 

L

 

 

 

 

 


Fredag
17 april

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka 17

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
20 apr

 

Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00

Värdar:
Birgit Bjärbo
Susanne Lönnqvist

 

Support:

Föreläsning kl.10.00 – ca.10.30

S

 

 

 

 

L

 

 

 

 


Tisdag
21 apr

 

Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar:
Kerstin Isaksen
Christina Södling

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - 10.30

S

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L

 

 

 
Onsdag
22 apr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

S

 

Kurs kl. 13.00 - 15.30

 

Dator PC-grundkurs

 

Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Christina Södling
Sonia Övén

 

Omg.5/5

 

L

 

 

 

 

 

 

 

Torsdag
23 apr

 

 

S

 

 

 

L

 

 

 


Fredag
24 apr

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
18

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
27 apr

 

 Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00

Värdar:

 

Support:

Föreläsning kl.10.00 – ca.10.30

 

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
28 apr

 

Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar:
Kerstin Isaksen
Inger Gustafsson

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - 10.30

 

 

S

 

 

 

 

 

 

L

 

 


Onsdag
29 apr

 

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson

 

 

 

 

S

 

 

 

 

L

 

 


Torsdag
30 apr

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
1 Maj

 

 

S

 

 

 

 

L

 

 

vecka
19

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
4 Maj

 

 Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00

Värdar:

 

Support:

Föreläsning kl.10.00 – ca.10.30

 

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
5 maj

 

 Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar:
Kerstin Isaksen
Christina Södling

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - 10.30

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
6 maj

 

 

 

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
7 Maj

 Styrelsesammanträde kl.10.00-12.00

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
8 Maj

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
20

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
11 Maj

 

 Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00

Värdar:

 

Support:

Föreläsning kl.10.00 – ca.10.30

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
12 Maj

 

Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar:
Kerstin Isaksen
Inger Gustafsson

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - 10.30

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
13 Maj

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson

 

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
14 Maj

 

 

S

 

 

 

 

L

 

 


Fredag
15 Maj

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
21

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
18 Maj

 

 

 Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00

Värdar:

 

Support:

Föreläsning kl.10.00 – ca.10.30

 

 

S

 

 

 

 

 

L

 

 


Tisdag
19 Maj

 

Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar:
Christina Södling
Inger Gustafsson

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - 10.30

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
20 Maj

 

 

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
21 Maj

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
22 Maj

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
22

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
25 Maj

 

 Öppet Hus kl. 09.30 -1 2.00

Värdar:

 

Support:

Föreläsning kl.10.00 – ca.10.30

 

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
26 Maj

 

Öppet Hus 09.30 – 12.00

Värdar:
Kerstin Isaksen
Christina Södling

Support:
Kenneth Fluor
Owe Svensson

 

Föreläsning kl. 10.00 - 10.30

 

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
27 Maj

 

 

Öppet Hus kl. 09.30 - 12.00


Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson

 

Support:
Torsten Westöö
Göran Abrahamsson

 

 

 

 

S

 

 

 

 

L

 

 


Torsdag
28 Maj

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
29 Maj

 

 

S

 

 

 

L

 

 

 

Sommaruppehåll

 

vecka
35

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
24 aug

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
25 aug

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
26 aug

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
27 aug

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
28 aug

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
36

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
31 Aug

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
1 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
2 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
3 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
4 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
37

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
7 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
 8 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
9 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
10 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
11 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
38

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
14 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
15 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
16 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
17 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
18 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
39

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
21 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
22 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
23 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
24 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
25 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
40

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Fredag
28 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
29 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
30 sep

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
1 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
2 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
41

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
5 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
6 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
7 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
8 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
9 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
42

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
12 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
13 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
14 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
15 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
16 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
43

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
19 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
20 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
21 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
22 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
23 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
44

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
26 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
27 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
28 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
29 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
30 okt

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
45

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
2 nov

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
3 nov

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
4 nov

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
5 nov

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Fredag
6 nov

 

 

S

 

 

 

L

 

 

vecka
46

 

 

S=Stora salen och L=Lilla Salen

 

förmiddag

 

eftermiddag

 


Måndag
9 nov

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Tisdag
10 nov

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Onsdag
11 nov

 

 

S

 

 

 

L

 

 


Torsdag
12 nov

 

 

S