För bokning meddela NG Nilsson eller Göran Abrahamsson

Denna sida har ändrats 2018-05-23 09:45 / NG

Schema uppdateras fortlöpande
Svart text bör vara klart
Röd text är ej dokumenterad
Lila text under planering
Grön text påminnelse

 

vecka 21

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Maj 23
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Lars Bjurman
Göran Tränk
 
S  

 

 
L  

 

 
Maj 24
Torsdag

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Maj 25
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS
BL.19-28/5

Annons NT sommaruppehåll MC

 

 

vecka 22

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Maj 28
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
xxxxxxxxx
Susanne Lönnqvist



Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

"Gratis entré"   Bengt bjuder på tårtkalas

Föreläsning:Naturkartan Norrköping  
Kl. 10.00-10.30
Bengt Eriksson


Arr:   

S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Maj 29
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson

Ingen föreläsning:


Arr:

 

S  

 

 
L    
Maj 30
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Göran Tränk
Lars Bjurman
S  

 

 
L  

 

 
Maj 31
Torsdag
Styrelsesammanträde
Kl.10.00-12.30       

Planering höstens kurser och föreläsngar
13.00-15.30

KS kallar

  

 

 

S Annons NT sommaruppehåll MC

 

 

 

 
 

 

 

L  

 

 

Jun 1
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas info om sommar uppehåll

KS
 

vecka 23

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
juni

Sommaruppehåll

 

nästa öppet hus 27 augusti 2018

S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
   

 

S  

 

 
L    
Juni 13
onsdag
Funktionärsträff i Svärtinge S  

 

 
L  

 

 
    S  

 

 
  L  

 

 
                                            sommaruppehåll      

vecka 31

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Juli 30
Måndag
  S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Juli 31
Tisdag
 

 

S  

 

 
L    
Aug 1
Onsdag
  S  

 

 
L  

 

 
Aug 2
Torsdag
 

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Aug 3
Fredag

 

       

vecka 32

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Aug 6
Måndag
Teknikgruppen uppdatering av datorer pågår hela augusti S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Aug 7
Tisdag
  S  

 

 
L    
Aug 8
Onsdag
  S  

 

 
L  

 

 
Aug 9
Torsdag
  S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Aug 10
Fredag

 

       

vecka 33

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Aug 13
Måndag
  S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Aug 14
Tisdag
  S  

 

 
L    
Aug 15
Onsdag
  S  

 

 
L  

 

 
Aug 16
Torsdag
  S  

 

 
L  

 

 

Aug 17
Fredag

 

       

vecka 34

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Aug 20
Måndag
Städning av lokaler
09.30-12.00
S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Aug 21
Tisdag
 

 

S  

 

 
L    
Aug 22
Onsdag
  S  

 

 
L  

 

 
Aug 23
Torsdag
 

Styrelsesammanträde
Kl.10.00-12.30

KS kallar

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Aug 24
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser Sesongsstart
KS

Annons kurser och säsongstart MC

 

vecka 35

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Aug 27
Måndag

Säsongsstart

Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist
Siw Andersson?
Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Aug 28
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson

Christina Södling


Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Aug 29
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Lars Bjurman
Göran Tränk

 
S  

 

 
L  

 

 
Aug 30
Torsdag
 

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Aug 31
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS

Annons kurser MC

 

vecka 36

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
sep 3
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Sep 4
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Sep 5
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Lars Bjurman
Göran Tränk
 
S  

 

 
L  

 

 
Sep 6
Torsdag
 

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Sep 7
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskursert
KS

Annons kurser MC

 
         

vecka 37

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
sep 10
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Sep 11
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Sep 12
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Lars Bjurman
Göran Tränk
 
S  

 

 
L  

 

 
Sep 13
Torsdag
 

20-årsvjubileum  hela dagen

  

 

 

S 20-årsvjubileum  hela dagen

  

 

 
L  

Sep14
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS

Annons kurser MC

 
         

vecka 38

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
sep17
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Birgit Bjärbo
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Voula Andersson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Sep 18
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Sep 19
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk

Lars Bjurman
S  

 

 
L  

 

 
Sep 20
Torsdag
 

Styrelsesammanträde
Kl.10.00-12.30

KS kallar

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Sep 21
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS
 
         

vecka 39

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
sep 24
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S

Kursvärdar:
Nils Gunnar Nilsson
Kerstin Svensson

Studieförbundet Vuxenskolan arr. (kursen är gratis)

Betala dina räkningar digitalt
Datautbildning för personer med funktionsnedsättning,
förvärvad hjärnskada som till ex stroke.

kl. 17.00-19.15
Personal från SV leder kursen               start omg 1 av 3

 

 
Datakurs steg 3
kl.13.00-15.30
Bo Rydén
Kenneth Fluor

Marianne Ljungberg


Arr:xxx            start omg. 1 av 5

 

 

L Kurs:

Excel Kalkylprogram-grundkurs
kl.13.00-15.30
xxxxxx

                                       start 1/5
Arr:xxx
 

 
 
Sep 25
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S Datakurs steg 2
kl.13.00-15.30
Bengt Anzén
Kent Svensson
Anders Levén


Arr:22308 
             start omg. 1 av 5

 

 

 
L Kurs:

PowerPoint-grundkurs
13.00-15.30      

Nils Gunnar Nilsson
Kerstin Isaksen                                          start omg 1 av 3

Arr:xxxx
 
Sep 26
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
Lars Bjurman
S  

Datakurs Steg 1
kl.13.00-15.30
Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Sonia Övén
Christina Södling

                       start omg. 1 av 5
Arr:22307

 
L  

 

 
Sep 27
Torsdag

Kursvärd: Martin Bensner Ingen penninghantering
 

Kurs: Kameran och Datorn - grundkurs
kl.10.00 - 12.30
Per-Arne Nordlund
Birgitta Ehnström

Arr:21686           start 1/3
 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Sep 28
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS
 
         

vecka 40

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Okt 1
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S

L

Kursvärdar:
Nils Gunnar Nilsson
Kerstin Svensson

Studieförbundet Vuxenskolan arr.

Betala dina räkningar digitalt
Datautbildning för personer med funktionsnedsättning,
förvärvad hjärnskada som till ex stroke.

kl. 17.00-19.15
Personal från SV leder kursen               start omg 2 av 3

 

 
S Datakurs steg 3
kl.13.00-15.30
Bo Rydén
Kenneth Fluor

Marianne Ljungberg

       pågår omg. 2 av 5

Arr:xx

 
L Kurs:

PowerPoint-grundkurs
13.00-15.30      

Nils Gunnar Nilsson
Kerstin Isaksen                                         pågår omg 2 av 3

Arr:xxxx

 

 

 
Okt 2
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S Datakurs steg 2
kl.13.00-15.30
Bengt Anzén
Kent Svensson
Anders Levén


Arr:22308 
              pågår omg. 2 av 5

  

 

 
L  

 

 

 

 
Okt 3
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
Lars Bjurman
S Datakurs Steg 1
kl.13.00-15.30
Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Sonia Övén
Christina Södling

                       pågår omg. 2 av 5
Arr:22307

 

 
L  

 

 
Okt 4
Torsdag

Kursvärd: Martin Bensner Ingen penninghantering
 

Kurs: Kameran och Datorn - grundkurs
kl.10.00 - 12.30
Per-Arne Nordlund
Birgitta Ehnström

Arr:21686          pågår omg 2 av 3
 

 

 

 

S

Kurs:


Android surfplatta

kl.13.00-15.30
Arne Enocsson   Nyckel
 

 

Arr:21963         Stastrt omg. 1 av 3

 

 

 
 

 

 

L

iPad Surfplatta -iPhone smartphone Grundkurs      
kl. 13.00-15.30 
Bengt Anzén
Jan-Erik Törnblom

 Arr:22040           Start omg. 1 av 3

  

 

 

Okt 5
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser Sesongsstart
KS
 

vecka 41

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Okt 8
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S

L

Kursvärdar:
Nils Gunnar Nilsson
Kerstin Svensson

Studieförbundet Vuxenskolan arr.

Betala dina räkningar digitalt
Datautbildning för personer med funktionsnedsättning,
förvärvad hjärnskada som till ex stroke.

     
 

   omg 3 av 3 sista ev fortsättning 15/10

 

 
S Datakurs steg 3
kl.13.00-15.30
Bo Rydén
Kenneth Fluor

Marianne Ljungberg

       pågår omg. 3 av 5

Arr:xx 

 

 
L Kurs:

PowerPoint-grundkurs
13.00-15.30      

Nils Gunnar Nilsson
Kerstin Isaksen                                          sista omg 3 av 3

Arr:xxxx

 

 

 
Okt 9
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S Datakurs steg 2
kl.13.00-15.30
Bengt Anzén
Kent Svensson
Anders Levén


Arr:22308 
              pågår omg. 3 av 5

 

 
L    
Okt 10
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
Lars Bjurman
S Datakurs Steg 1
kl.13.00-15.30
Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Sonia Övén
Christina Södling

                       pågår omg. 3 av 5
Arr:22307

 

 
L  

 

 
Okt 11
Torsdag

Kursvärd: Martin Bensner Ingen penninghantering
 

Kurs: Kameran och Datorn - grundkurs
kl.10.00 - 12.30
Per-Arne Nordlund
Birgitta Ehnström

Arr:21686           Sista omg 3 av 3

 

 

 

S Kurs:


Android surfplatta

kl.13.00-15.30
Arne Enocsson   Nyckel
 

Arr:21963          omg. 2 av 3

 

 

 
 

 

 

L

iPad Surfplatta -iPhone smartphone Grundkurs      
kl. 13.00-15.30 
Bengt Anzén
Jan-Erik Törnblom

 Arr:22040           omg. 2 av 3

 

 

 

Okt 12
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser Sesongsstart
KS
 
         

vecka 42

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Okt 15
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S

L

Kursvärdar:
Nils Gunnar Nilsson
Kerstin Svensson

Studieförbundet Vuxenskolan arr.

Betala dina räkningar digitalt
Datautbildning för personer med funktionsnedsättning,
förvärvad hjärnskada som till ex stroke.

kl. 17.00-19.15
Personal från SV leder kursen               ev.sortsättning omg 4 av
5

 

 
S Datakurs steg 3
kl.13.00-15.30
Bo Rydén
Kenneth Fluor

Marianne Ljungberg

       pågår omg. 4 av 5

Arr:xx 

 

 
L  

 

 
 



 

 
Okt 16
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S Datakurs steg 2
kl.13.00-15.30
Bengt Anzén
Kent Svensson
Anders Levén


Arr:22308 
               pågår omg. 4 av 5

 

 
L  

 

 
Okt 17
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
Lars Bjurman
S Datakurs Steg 1
kl.13.00-15.30
Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Sonia Övén
Christina Södling

                       pågår omg. 4 av 5
Arr:22307

 

 
L  

 

 
Okt 18
Torsdag
 

 

 

S Kurs:


Android surfplatta

kl.13.00-15.30
Arne Enocsson   Nyckel
 

 

Arr:21963        sista omg. 3 av 3

 

 

 
 

 

 

L

iPad Surfplatta -iPhone smartphone Grundkurs      
kl. 13.00-15.30 
Bengt Anzén
Jan-Erik Törnblom

 Arr:22040           Sista omg. 3 av 3

 

 

 

Okt 19
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS
 

vecka 43

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Okt 22
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

 

Kursvärdar:
Nils Gunnar Nilsson
Kerstin Svensson

Studieförbundet Vuxenskolan arr.

Betala dina räkningar digitalt
Datautbildning för personer med funktionsnedsättning,
förvärvad hjärnskada som till ex stroke.

kl. 17.00-19.15
Personal från SV leder kursen               sista omg 5 av 5

 

 
S Datakurs steg 3
kl.13.00-15.30
Bo Rydén
Kenneth Fluor

Marianne Ljungberg

              slut omg. 5 av 5

Arr:xx 

 

 
L  

 

 
 



 

 
Okt 23
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S Datakurs steg 2
kl.13.00-15.30
Bengt Anzén
Kent Svensson
Anders Levén


Arr:22308 
              sista omg. 5 av 5

 

 
L    
Okt 24
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
Lars Bjurman
S Datakurs Steg 1
kl.13.00-15.30
Marianne Carlsson
Kerstin Svensson
Sonia Övén
Christina Södling

                      sista omg. 5 av 5
Arr:22307

 

 
L  

 

 
Okt 25
Torsdag
Styrelsesammanträde
Kl.10.00-12.30

KS kallar

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Okt 26
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS
 
         

vecka 44

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Okt 29
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Okt 30
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Okt 31
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk

Lars Bjurman
 
S  

 

 
L  

 

 
Nov 1
Torsdag
 

 

 

S    
 

 

 

L  

 

 

Nov 2
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS
 
         

vecka 45

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Nov 5
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Nov 6
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Nov7
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
Lars Bjurman
S  

 

 
L  

 

 
Nov 8
Torsdag
 

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Nov 9
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS
 
         

vecka 46

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Nov 12
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 


 

 
Nov 13
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Nov 14
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
 
S  

 

 
L  

 

 
Nov 15
Torsdag
 

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Nov16
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS
 
         

vecka 47

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Nov 19
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Nov 20
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Nov21
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
Lars Bjurman
S  

 

 
L  

 

 
Nov22
Torsdag
Styrelsesammanträde
Kl.10.00-12.30

KS kallar

 

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Nov 23
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS
 
         

vecka 48

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Nov 26
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist



Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 
 



 

 
Nov 27
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Nov 28
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
Lars Bjurman
S  

 

 
L  

 

 
Nov 29
Torsdag
 

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Nov 30
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS
 
         

vecka 48

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Dec 3
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist



Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 
 



 

 
Dec 4
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Dec 5
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
Lars Bjurman
S  

 

 
L  

 

 
Dec 6
Torsdag
 

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Dec 7
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser
KS
 
         

vecka 50

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Dec 10
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist



Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Dec 11
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Dec 12
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
Lars Bjurman
S Funktionärssammankomst med julfirande
KS kallar
 
L  

 

 
Dec 13
Torsdag
 

Styrelsesammanträde
Kl.10.00-12.30

KS kallar

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Dec 14
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Julhälsning
KS
 
         

vecka 51

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Dec 17
Måndag
  S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Dec 18
Tisdag
 

 

S  

 

 
L    
Dec 19
Onsdag
  S  

 

 
L  

 

 
Dec 20
Torsdag
 

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Dec 21
Fredag

 

       
         

vecka 52

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Dec 24
Måndag
JULAFTON S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Dec 25
Tisdag
Juldagen

 

S  

 

 
L    
Dec 26
Onsdag
Annandag Jul S  

 

 
L  

 

 
Dec 27
Torsdag
 

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Dec 28
Fredag

 

       
         

vecka 1

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Dec 31
Måndag
Nyårsafton S    
L    
Jan 1
Tisdag
Nyårsdagen 2019

 

S    
L    
Jan 2
Onsdag
  S    
L    
Jan 3
Torsdag
  S    
L    

Jan 4
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser Sesongsstart
KS
 
         

vecka 2

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Jan 8
Måndag

Sesongstart

Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist



Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 
 



 

 
Jan 9
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Jan 10
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
 
S  

 

 
L  

 

 
Jan 11
Torsdag
 

 

 

S    
 

 

 

L  

 

 

Jan 12
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser Sesongsstart
KS
 
         

vecka 3

S = Stora salen och L= Lilla Salen 

förmiddag eftermiddag  
Jan 14
Måndag
Öppet hus kl.09.30-12.00
Värdar:
Voula Andersson
Susanne Lönnqvist
Inga-Maj Lundqvist


Support:
Owe Svensson
Nils Gunnar Nilsson

Föreläsning: xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:   

S  

 

 
L  

 

 

 
 
 



 

 
Jan 15
Tisdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Kerstin Isaksen
Inger Gustavsson



Support:
Bengt Liljestrand
Owe Svensson


Föreläsning:
xxxxxxx
Kl. 10.00-10.30
Arr:

 

S  

 

 
L    
Jan 16
Onsdag
Öppet hus kl.09.30-12.00

Värdar:

Per-Olov Engstrand
Nils Abrahamsson
Solveig Jonsson


Support:
Arne Enocsson
Göran Tränk
 
S  

 

 
L  

 

 
Jan 17
Torsdag
 

 

 

S  

 

 
 

 

 

L  

 

 

Jan 18
Fredag

 

    Massutskick nästa veckas
Föreläsningar o Kurser Endagskurser Sesongsstart
KS
 
         
         
 
         
         
         
         
         
         
         
 

Marianne Ljungberg

 

öppnar